Ad Melkert verzorgt Coornhertlezing 2015

Gepubliceerd op 17 juni 2016

Het Coornhert Gymnasium blaast de traditie van de Coornhert-lezing nieuw leven in als eerbetoon aan de naamgever van de school. Dirck Volkertsz Coornhert overleed op 29 oktober 1590 in Gouda, waar hij de laatste jaren van zijn leven woonde. Zijn graf bevindt zich in de Sint Janskerk onder raam 1.

Coornhert was een veelzijdige humanist die schreef over tal van onderwerpen. Hij pleitte voor verdraagzaamheid en vrijheid van godsdienst. Coornhert dacht ook op een kritische en vernieuw- ende manier over misdaad en straf. Op verzoek van de Coornhert Academie zal Ad Melkert dit jaar spreken over een actueel onderwerp waarover Coornhert ongetwijfeld zou hebben geschreven.

U bent van harte uitgenodigd!

Aanmelden via administratie@coornhert-gymnasium.nl