Coornhert gymnasium beleeft achttiende Glamour Night

Gepubliceerd op 13 juni 2014

Afgelopen weekend konden een kleine achthonderd mensen in de aula van het Goudse Coornhert Gymnasium genieten van de jaarlijkse muziekavonden, die onder de vlag "Glamour Night 2010" in tweeëneenhalf uur over het podium raasden. Leerlingen en docenten kiezen zelf hun acts en de mensen met wie ze die op de bühne willen brengen. Het geheel levert als vanouds een enorm gevarieerd programma op. Dat programma is niet per definitie thematisch, maar dit jaar was wel een duidelijke trend zichtbaar: veel nummers waren min of meer jazzgerelateerd. Optredende bands werden uitgebreid met messcherp toeterende blazerssecties, zodat een klassieker als "Peter Gunn" behoorlijk opgepept werd. Jazz-standards als Herbie Hancocks "Cantaloupe Island" of Gershwin's "It ain't necessarily so" en zelfs Kytemans "Sorry" met een hoofdrol voor bügelspeler Jelle Hoekstra, kregen verrassende bewerkingen. Het door leerlingen uitgevoerde decor kleurde daar prachtig bij. Een karakteristieke zwartwit-afbeelding van een trompetspelende Louis Armstrong contrasteerde prachtig met een felgekleurde omlijsting. Datzelfde contrast zat ook in het programma, dat verder bewoog tussen stuiterende electro van topzangeres Sophie Driebeek, punky pop van Les Fantômes, loeiharde rock van de beruchte Goudse band Gods on Prozac, tot luisterliedjes van singer-songwriter Lieke Vermaat of vuige funk van een weergaloos performende Aniek van Son met haar band Hidden Sandwich. Ook de Goudse Lette Vos overtuigde met een loepzuivere Habanera, waar eveneens alle lof was voor de 'close harmony' van groepen die Pete Philly's "Clap Kick Flow" of "Seasons of love" uit de musical Rent kozen voor een grandioze uitvoering. Dans is eveneens stevig verankerd op het Coornhert. De Glamour Night bood ook dit jaar weer een staalkaart van stijlen als hiphop, streetdance, jazzdans, modern ballet, freestyle en theatrale performance. Alles werd ondersteund door zeer professioneel ogende belichting en dito geluid, dat allemaal verzorgd en bediend werd door eigen leerlingen. Na afloop verbaas je jezelf: je hebt je een avond lang in een middelgroot theater gewaand, maar als het licht aangaat, herken je het weer. Je bent op een middelbare school. Maar wél op eentje die talent laat zien op heel hoog niveau. Producenten Marco Leeuwrik en Nicky Janssens mogen trots zijn op een show die in het Goudse zijn weerga niet kent. Foto: Jakob Gillissen