De eregalerij: klas 5 kunst

Gepubliceerd op 17 juni 2016

Klas 5 KUNST bezocht begin januari de eregalerij van het Rijksmuseum met “de Nachtwacht van Rembrandt” als topper.

Een aantal maanden later bezocht president Obama deze zelfde eregalerij bij zijn aankomst in Nederland voorafgaande aan de vredesconferentie. Een van de duizenden foto’s die toen gemaakt zijn sprak tot de verbeelding: museumdirecteur Wim Pijbes voor zijn Nachtwacht met de president Obama. Kunst, politiek, macht, geschiedenis en vrede leken even samen te komen.

Fotografie en engagement.

Weer een aantal maanden later was bijgaande foto uitgangspunt voor de fotografie-opdracht in klas 5 voor het vak kunst. Fotografie en engagement (aan tafel); verbeeld jouw zienswijze op dit thema met behulp van de mogelijkheden die fotografie biedt.

Een grote diversiteit aan werken hangt inmiddels op onze eregalerij, de begane grond in het hoofdgebouw. Ziet en geniet!

Mede namens alle leerlingen van de kunstklas 5,

docent Marie-Anne Stapel