Debatclub stijgt in ranking na NK Scholieren in Leiden

Gepubliceerd op 13 juni 2014

Op zaterdag 11 december heeft het debatteam van het Coornhert in de Universiteitsgebouwen van Leiden een welverdiende negentiende plaats bereikt. Dat werd mogelijk door twee van de vier gevoerde debatten te winnen. Die debatten gingen over productie, handel en consumptie van drugs in de EU, over ontwikkelingshulp door NGO's, scholing van meisjes in ontwikkelingslanden en een verbod op alternatieve geneeswijzen. Kristina van der Molen, Allard Nieuwesteeg en Tessa Boon bleken niet alleen de beste Goudse debaters in het toernooi, maar lieten het team de beste score sinds jaren noteren, met maar liefst 868 zwaarbevochten toernooipunten. Ilham Bouyssaghouan hield de teameer hoog door als jurylid andere debatingteams van een beoordeling te voor zien, en Sake Kruk kreeg met een aantal stevig in de verf staande monologen ook veel handen op elkaar. Op de foto zijn ook meergereisde debaters Onno Blom en Evert van Dam zichtbaar, evenals docent-trainer Marco Leeuwrik. Komende weken zal het team in wisselende samenstellingen deelnemen aan onder andere het Gouds Jongeren Nieuwjaarsdebat en Op Weg Naar Het Lagerhuis op het Provinciehuis in Den Haag. Ook nationaal weert het Coornhert Debatgenootschap zich kranig!