Olympiade Taalkunde

Gepubliceerd op 17 juni 2016

Gadu isgihvsi! oftewel ‘Geef me een broodje!’, zei de ene deelnemer in het Cherokee tegen de andere deelnemers van de Taalkunde Olympiade in Leiden nadat hij twee keer twee uur had zitten ploeteren op taalraadsels in het Bretons, Tibetaans, Alamblak (Papoea Nieuw-Guinea), Lineair B (Grieks uit de tijd van Odysseus), Cherokee (indianentaal van Noord-Amerika) en… Nederlands. En uitgerekend die Nederlandse opgave bleek voor velen de lastigste: waarom was in het Middelnederlands het voltooid deelwoord van ‘brengen’ ‘bracht’ en niet ‘ge-bracht’, zoals nu wel het geval is? Terwijl het van ‘dragen’ toch gewoon altijd al ‘ge-dragen’ was. Max Götz, Nadja Zorge, Niels Overkamp, Jonathan Chin en Nastja Solovyeva stortten zich onder aanvoering van docent Henkjan Sprokholt op opgaven als deze in de hoop een kansje te maken op een van de vier hoofdprijzen: een reis naar Peking om daar mee te doen aan de Internationale Olympiade Taalkunde. De uitslag is op 8 maart.