Schoolorkest in Concertgebouw

Gepubliceerd op 13 juni 2014

Vrijdag 8 april trad het Schoolorkest aan in het Concertgebouw in Amsterdam in het kader van het jaarlijks terugkerende Orkestival, een evenement voor schoolorkesten van categorale gymnasia. De orkesten variëren elk jaar sterk o.a. in omvang en repertoirekeuze. Nadat ieder orkest zich had gepresenteerd, trok de jury zich terug voor het opstellen van een eindrapport. Intussen zochten alle orkestleden op aanwijzingen van 'onze' André Bunnik hun plaats op het grote podium voor de repetitie van het tuttistuk, dit jaar de ouverture Rosamunde van Franz Schubert. De repetitie van het tuttistuk is altijd net zo bijzonder als de uiteindelijke uitvoering! De dirigent smeedt in korte tijd een eenheid van de diverse talenten. Voor de uitvoering presenteerde de jury het eindverslag waarin voor elk orkest aandacht was. De jury geeft aanwijzingen ter verbetering, deelt complimenten uit, levert commentaar op bijvoorbeeld de repertoirekeuze, instrumentarium, aanpak etc. De ouverture klonk daarna in het Concertgebouw speels en licht waar dat moest en op de juiste momenten fortissimo.

Ons Schoolorkest is dit jaar sterk verjongd. In omvang behoort het tot de grotere orkesten, het straalt veel enthousiasme uit en had een mooi programma voor deze dag.  In de volgende link naar de opname van het tuttistuk zijn de Coornherters te herkennen aan hun groene polo's. Op youtube zijn nog meer filmpjes te vinden van de presentatie van het Schoolorkest..

http://www.youtube.com/watch?v=q2bDTutyIXQ