Singer-songwriter Lieke Vermaat tweede in wedstrijd Levende Talen

Gepubliceerd op 13 juni 2014

Dit jaar bestaat het talendocentenvakblad Levende Talen honderd jaar. Ter gelegenheid daarvan organiseerde het bestuur een liedjesschrijfwedstrijd, waarbij landelijk scholierentalent werd uitgenodigd, bijdragen in te sturen. Dat kon in alle talen die door de vakvereniging worden 'afgedekt'. Het Goudse Coornhert Gymnasium was gastheer van de finale, in de vorm van een soort songfestival waar de zeven finalisten voor eigen én Gouds publiek hun nummer ten gehore brachten. De Goudse scholiere Lieke Vermaat deed mee aan de finale met haar compositie "Many Things", vorig jaar al te horen op de muziekavonden op het Coornhert. Docent Marco Leeuwrik stuurde het nummer op video in, en het resultaat mocht er zijn: de selectiecommissie was onder de indruk van Liekes talent, muzikaliteit en tekstueel observatievermogen. In een goedgevulde aula streed Lieke afgelopen woensdag 23 maart met zes andere acts, variërend van rap, chanson tot pop en luisterlied, om een felbegeerde prijs. Die prijs kreeg ze: naast massale bijval oogstte Lieke kaartjes voor een musical naar keuze. Anderhalf uur show liet niet alleen zien welk songschrijftalent onder jongeren in Nederland aanwezig is. Ook de redactie van Levende Talen toonde zich buitengewoon tevreden over het perfect gastheerschap van de Goudse middelbare school: een hard werkende schoolpodiumcrew die het weekend ervoor nog een geweldige Glamour Night neerzette, leidde improviserend het spektakel in goede banen.