Taalkunde Olympiade aan de Universiteit Leiden

Gepubliceerd op 17 juni 2016

Net als vorig jaar kunnen leerlingen van onze school ook dit jaar weer meedoen aan de Taalkunde Olympiade in Leiden. Deze vindt 8 februari 2014 voor de veertiende keer plaats. De Taalkunde Olympiade is bedoeld voor leerlingen uit 4, 5 en 6 vwo die geïnteresseerd zijn in taal én logica. Je krijgt opgaven over de meest uiteenlopende oude en moderne talen en schriftsoorten. Bijzondere taalkundige kennis is niet nodig; als je het leuk vindt om met talen bezig te zijn, als je houdt van puzzelen en je houdt ook van wiskunde, dan maak je een goede kans op leuke prijzen. Het kan zomaar zijn dat je straks bezig bent met Sanskrit, Farsi, Maleis of Vietnamees. Ook schriftsoorten als het Arabische, het spijkerschrift of het devanagari kunnen op het menu staan. Als je meer wilt weten of deel wilt nemen, kun je je opgeven bij mijnheer Sprokholt. Op 17/1, 24/1, 24/1 en 7/2 wordt er gezamenlijk geoefend met opdrachten uit de voorgaande jaren. 

De winnaars van de Taalkunde Olympiade 2014 mogen in de zomer deelnemen aan de Internationale Taalkunde Olympiade in Beijing.