Afsluiting Gouda 750 jaar stad: Coornhert in woord en beeld 

Zaterdag 29 oktober sloot in de Sint Janskerk een jaar vol festiviteiten rondom de viering van 750 jaar stadsrechten van onze stad Gouda. Professor Paul Abels bracht een boeiend programma bij elkaar, waarin niet geheel toevallig Dirck Volckertszoon Coornhert een grote rol speelde. Vrijdenker, dwarsdenker, tekstdichter, strafhervormer, wellevendheidskunstenaar (en nota bene zwaardvechter) en kritisch voorvechter van alle vrijheden waar wij Nederlanders om bekend staan. We hebben de vrijheid de eigen wil in te zetten bij het maken van keuzes, en mogen vriendschap, vriendelijkheid, genegenheid en zelfkennis inzetten om een beter mens te zijn. Een en ander werd onder andere in beeld gebracht door onze leerlingen, die middels een toneelstuk én tableau vivant de lading van het eerste ‘glas’ in de kerk verbeeldden, als onderdeel van een profielwerkstuk. Daarnaast bevochten leden van onze debatclub, met succes, de Coornhert-eer door een stelling over gewetensdwang te bevechten.