Archeonexcursie losjes gebaseerd op het verleden

“Hoe warm het was, en hoe ver”, om de Camera Obscura van Hildebrand nog maar eens te citeren. Maar goed: aanschouwelijk onderwijs búiten de lokalen mag dan ook wel een beetje lekker weer hebben. Klas twee besteeg vanmorgen met klasgenoten, mentor en docenten de fiets om in Alphen aan de Rijn, op gewezen Romeins grondgebied, de historie te herbeleven. En dat is toch al gauw een sportief tochtje van een kwartier of vijf, zes. Wie nooit in Archeon was geweest, kon nu het verleden in multicolor aan zich voorbij zien trekken, en zich bekwamen in de edele kunst van het boogschieten, het kijken naar gladiatoren in een heuse arena, leren zwaardvechten, je docent opsluiten in het schandblok en al die andere zaken die voor een daagje op pad zo aangenaam zijn. Deze week hebben nagenoeg alle jaarlagen een of meer excursies in de zogenaamde “Groene Week”. Daarmee wordt lesuitval en aangepast programma niet een kwartaal lang, maar slechts één week wat improviseren. Dat houdt het leerklimaat gezond!