Brecht (2d) komend jaar Junior Stadsdichter van Gouda!

Afgelopen zaterdag maakte een driekoppige jury in de Chocoladefabriek in Gouda, het Huis van het Boek, bekend dat komend jaar onze eigen Brecht uit klas 2d zichzelf Junior Stadsdichter van Gouda mag noemen. Drie andere kandidaten, waaronder Rosa uit klas 1, werden tweede. Een behoorlijk gevulde tribune, met nogal wat Coornhertsupporters, moedigde alle jonge dichters aan, die het complete spectrum van zintuigen beschreven in soms adembenemende poëzie. Oud-Stadsdichters Hanneke Leroux en Ruud Broekhuizen, die komende week komen ‘workshoppen’ in klas 3, praatten het geheel aan elkaar.

Naast een mooie speld en denderend applaus mag Brecht allerlei optredens als dichter in het vooruitzicht hebben. Ter afsluiting van een mooie middag las zij nogmaals een van haar gedichten voor, het opdrachtgedicht over Gouda.

De reden dat ik hier sta
Hier op deze plek
Hier
Ja
Hier
Stond een man
Die de hele dag chocolade maakte
Voor de mensen om van te genieten
Daar
Ja
Daar
In dat huis
Woonde een kind
Dat angstig naar de lucht keek
Bang voor de bommen van de oorlog
Om die hoek
Bij het winkeltje om die hoek
Die
Ja
Die
At een jonge vrouw
Haar allereerste stroopwafel
Ergens
Op het plein
Het Plein
Ja daar
Zag een oudere man de stad in vlammen opgaan
Vroeger
In een tijd lang geleden
Was er een graaf
Die Gouda stadsrechten gaf
Al deze mensen
Voor ons
In het verleden
Zijn de reden dat ik hier nu sta
Brecht Boekraad, 2024