Foto’s, muziek, gesprekken en herinneringen op lustrumviering 2024

Maanden van voorbereiding, overleg, ideeën, heen-en-weerbellen, opruimen en fiksen gingen eraan vooraf, maar afgelopen zaterdag was het dan zover: de reünie die dit lustrumjaar uitbundig onderstreepte, was een hoogtepunt van de eerste orde. Vrijdag en zaterdag leverde een grote ploeg interne en externe medewerkers een voorbereiding af die als een race tegen de klok ruim baan maakte voor een daverende middag. Eerst meldden zich veel (oud-)medewerkers voor een heuglijk samenzijn, in aanwezigheid van de drie laatste rectoren die het Coornhert aanvoerden. Gedurende de middag druppelden steeds meer nieuwsgierige oud-leerlingen, min of meer op volgorde van examenjaar, het gebouw in op zoek naar herinneringen, ontmoetingen, stukjes sfeer én vooral: elkaar. Geolied trokken groepjes mensen van lokaal naar atrium, van fotoplek in aula naar meet-and-greets met docenten, met een kop koffie of een glas in de hand, mobiel met foto’s in de aanslag. Een hardwerkende ploeg leerlingen begeleidde het uitgebreide warm buffet, waarna het langzaamaan tijd werd voor het verrassingsoptreden van Shabbytech, één van de schoolbands die jarenlang de Glamour Night droeg. Met een stampende set popklassiekers zweepte een soepel improviserende groep de zaal op naar een hoogtepunt. Dat hoogtepunt duurde tot pakweg één uur ’s nachts, waar de honderden feestgangers een van zweet druipende aula achterlieten nadat deze door een sfeermakende deejay vakkundig gesloopt was met beukende beats en melige meezingers. Het was daarna nog lang onrustig in de stad, waar onze eigen lustrumcommissie, bestaand uit Inge Cats, Stef Vink, Paul van Soest en Marco Leeuwrik, moe maar tevreden kon terugkijken op een fantastisch feest. Wordt vervolgd in 2029!