Gedachten worden dieper in omgeving van Ieper

Nog meer aanschouwelijk onderwijs deze Groene Week: de sectie geschiedenis trekt met de leerlingen van klas 3 vandaag langs de militaire kerkhoven, de grotere en kleinere museale plekken, gedenktekens en de overblijfselen van de loopgraven in de Westhoek van Vlaanderen. Actueler dan ooit: dezelfde soort loopgraven die momenteel kilometerslang langs de Russisch-Oekraïense grens worden gegraven voor een naderend offensief, dienden honderd jaar terug ook in West-Vlaanderen al als gruwelijk decor voor een mondiale oorlog. Dat historisch besef mogen onze leerlingen wederom op locatie ervaren. Het wat druilerige weer past enerzijds bij de desolate sfeer op sommige plekken. Anderzijds laat het onze leerlingen niet uit het veld slaan: er is gelukkig ook tijd voor een foto die een glimlach ontlokt…