Klas 5 onder de kerstboom met kerstdictee: zwezeriken en gedomesticeerde rendieren

Soms is lesgeven improviseren. Om lesuitval te voorkomen bij ziekte van een van de docenten Nederlands, voegden collega’s vandaag groepen samen of gaven ze simultaan les. Zo kon het gebeuren dat om halfnegen twee clusters klas 5 gezamenlijk de tanden stukbeten op het vijfdeklasdictee, dat deze week geheel in het teken stond van Kerstmis. Moest de kerstman nu wél of niet met een hoofdletter, kun je rendieren domesticeren en wordt aan de kerstdis het glas geheven bij zwezeriken, peulenschillen of gefermenteerde paddenstoelen? Of barbecuet men toch liever met camembert en een koele chablis? Het was weer zuchten en kreunen voor veel vijfdeklassers, die toch actief hun woordenschat uitbreidden en de spelling van al die lastigheden oefenden voor een bonusdictee in week 2 van 2024. Op naar kerst!