Kolderdag 2023: pranks, weemoed en vrolijkheid

Het afscheid van klas 6 leidt traditioneel tot chaos. Soms ook tot teleurstelling, maar deze aflevering is dit jaar, mede door de zorgvuldige organisatie, buitengewoon gezellig verlopen. Hoewel de eerste uren van vandaag rustig verliepen omdat alle zesdeklassers hun cijferlijsten dienden te controleren en tekenen, waren de voortekenen ‘dreigend’: meubilairwissels, afgeplakte ruimten, beschreven borden met verzuchtingen, ontboezemingen en zelfs poëzie. Rond elven verzamelden de examenleerlingen zich in het atrium, waar op groot scherm werd getoond hoe Gijs, Siep en Jack docenten uit hun ochtendslaap timmerden door iets aan te bieden waar betrokkenen van hadden aangegeven, ‘er ’s nachts voor wakker gemaakt te kunnen worden’. Verder zagen we een zesdeklas-Kahoot met ‘naming & shaming’, een cadeautje aan de leerlingen in de vorm van een nieuwe pingpongtafel met de namen van de zesdeklassers op het speelblad, een loterij, een stormbaan en een start van hopelijk een nieuwe traditie, het leggen van een Hall of Fame-tegel. Gemoedelijk, vrolijk en bont verkleed zwaaide klas zes de school uit, op weg naar de laatste loodjes op het CSE. Of op weg naar de barbecue in Reeuwijk of naar het Kolderfeest vanavond voor eh, een slokje en een dansje. Zeg maar.