Nieuw (eh, gerecycled) boekspul voor Coornhert-leeskwartier!

Voor wie het nog niet wist: in klas 1 t/m 3 wordt (net als in de bovenbouw) óók aan lezen gedaan! Nog niet echt lezen “voor de literatuurlijst” of “op leesniveau”: feitelijk mag je bij Nederlands nog juist die fictie lezen die je zelf leuk vindt, zolang het maar in het Nederlands is. Per slot is het niet alleen léuk en fíjn om heerlijk in stilte te lezen, maar je vergroot er je woordenschat mee, je maakt kennis met complexere zinnen, nieuwe werelden, bijzondere mensen en gedachten over zaken waar je misschien niet in eerste instantie zelf opgekomen zou zijn. Thrillers, psychologische romans, horror, fantasy, mooie gedichtenbundels en verhalen over sport, LHBTI, vakanties en verliefd zijn: je komt het allemaal tegen in de leeskasten van docenten Bijzen, Boonstra, Van Esschoten, Leeuwrik en Mulder. Twee leden van de sectie Nederlands gingen dit weekend ‘boodschappen doen’ bij de kringloop, hetgeen resulteerde in tassen met boeken voor onder- én bovenbouw. Hun score? In de les gaan ze je er alles over vertellen!