Personeelsmiddag 2023: wind, zeilen, regen, proeven, klimaat en historie

Donderdag 21 november liet het Coornhertpersoneel zien dat ook zij aan teambuilding doen. Duurzaamheid indachtig, was het programma geënt op de Goudse omgeving. Na een opwarmertje in de burgerhal van het neogotische stadhuis ging het personeel uiteen in groepen. Eén groep leidde goudologe Marianne Lambregts door de privé-Librije van stadshistoricus Paul Abels en het pand van de voormalige drukkerij Koch & Knuttel. Een volgende groep werd door collega Hester de Prieëlle door Westergouwe geloodst om de ins en outs van Neerlands laagste woonpunt te bekijken. Archeoloog Henkjan Sprokholt boeide op zolder bij MuseumGouda bij de door hemzelf vervaardigde stadsmaquette. Een tweede keuzeronde bestond uit een proeverij bij bierdeskundige Jeroen Carol-Visser, tegenover een clinic roeien en zeilen bij de vereniging aan de Notaris d’Aumérielaan, alwaar eveneens voor iedereen een smaakvolle avondmaaltijd klaarstond. We kunnen er weer even tegen: boeiende gesprekken, een nat pak, een Coornhertiaans inkijkje in het verleden, antieke pagina’s van Gheraert Leeu, Faro en Imperial Stout, bak- en stuurboord en vooral veel verbinding: we verwachten samenwerking van leerlingen en we doen het zelf lekker ook!