Polenreis 2023 naar Litouwen: de meester vertelt

In de herfstvakantie vond de traditionele Polenreis plaats, tijdens welke twee geschiedenisdocenten en een groep van hun geachte bovenbouwleerlingen historische locaties bezochten. Anders dan de naam van de reis doet vermoeden, waren deze locaties gesitueerd in Litouwen. Wij troffen een middeleeuwse toren, die op de foto is vastgelegd. De lage temperaturen en woeste windvlagen deden ons zodanig huiveren dat wij de toren slechts van een afstandje aanschouwden; het beklimmen ervan lieten we graag aan de dapperen over – en dat waren wij niet. Wel bezochten wij onder veel meer een nep-middeleeuws kasteel in Trakai, verschillende indrukwekkende locaties waar tijdens de Tweede Wereldoorlog massamoorden hebben plaatsgevonden en een park in Sovjet-stijl, waar we zowel standbeelden van Lenin en Stalin aantroffen als werkelijk smerig eten. Resumerend kunnen wij vaststellen een mooie, leerzame en indrukwekkende reis te hebben gemaakt die, anders dan het voedsel in het Sovjetpark, naar meer smaakt!