Schimmen uit het verleden cirkelen in het centrum

In het kader van projectmatig onderwijs was het vandaag aan onze brugklassers, in ploegendienst de binnenstad met een opdracht te doorkruisen. De vakken geschiedenis én Nederlands hebben het namelijk dit vierde kwartaal over de middeleeuwen. De historische figuur Brandaan, beschermheilige van alle zeevaarders, ging vandaag op onderzoekstocht door Gouda en legde aan bij verschillende monumenten om daar de ‘wonderen van Gouda’ te boekstaven in een routebeschrijving. Die mochten de eersteklasleerlingen maken op papier of middels een vlog die nieuwe toeristen de weg zou wijzen in een mooie mix van reiservaring en kennis. Verdwaalde Gouwenaars keken verbaasd en geamuseerd naar onze met takkenbossen, katoenen lappen en attributen uitgedoste scholieren: aanschouwelijk onderwijs, om te leren én om te lachen!