Start van het jaar: vrolijke chaos in goede banen

Na de zomervakantie gaan alle Coornherters weer rap in het gareel, alsof we nooit zijn weggeweest. Vorige week was er de kennismaking met klas en mentor. Het rooster ontvouwde zich langzaam, het vakantiebruin mocht bewonderd, en sinds vandaag heeft het hele lesprogramma van woensdag tot woensdag één rondje gemaakt, zodat de foutjes en lege plekken zichtbaar zijn geworden. Gisteren tekenden de leerlingen allemaal tegelijk in op hun maatwerklessen voor dit kwartaal, die met ingang van vandaag al ingingen. Hoewel zeker niet vlekkeloos, is het de roostermakers en de dagplanners tóch gelukt zonder al te veel brokken een draaibaar maatwerkprogramma voor de meeste leerlingen in elkaar te draaien. Chaos was het merendeels op de digitale snelweg, toen bijna zevenhonderd leerlingen tegelijk de felbegeerde plaatsen van toegepaste wiskunde, leesuurtjes, snoep maken, maatwerk natuurkunde, schaakclub of creatief met taal probeerden te bemachtigen. We gaan er weer voor: een nieuw schooljaar is goed begonnen!